מתחמי הייטק - מרכזי חברות הייטק בישראל

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.
העלו קובץ קורות חיים:
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בסטארטאפים שמפתחים את העתיד

חברות הייטק בדרום/ באר שבע

יום חמישי 21 ינואר 2021

כשבן גוריון דיבר על הפרחת השממה בנגב, קשה להאמין שהוא תיאר לעצמו שאזור הדרום יהפוך לזירת הייטק. כיום כבר אין ספק שבאר שבע מהווה מוקד משיכה לחברות הייטק רבות מקומיות וגלובליות.

הביקוש למשרות הייטק בדרום נמצא במגמת עלייה, בד בבד עם ההתפתחות של פארק גב ים נגב בבאר שבע. הפארק הזה, הממוקם ממש בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון ולמקום שלימים יהיה ביתו של מרכז התקשוב של צה''ל, עתיד לכלול 23 מבנים חדישים. נכון לעכשיו היצע המבנים מצומצם הרבה יותר, אך כבר היום פועלות בו ובסמוך לו עשרות חברות שתורמות לפיתוח האזור.

ניתן למצוא בדרום משרות הייטק בתחומים מגוונים, בין אם פיתוח, תוכנה, אבטחת מידע, סייבר, IT, בקרת איכות, ניהול רשתות ועוד. המשרות מיועדות לאנשים בתפקידי מפתח אך גם לסטודנטים (כולל של אוניברסיטת בן גוריון) או לאנשי הייטק בתחילת הדרך המקצועית שלהם.

אפשרויות העבודה בהייטק באזור הדרום

העתיד של אזור ההייטק של באר והדרום נראה ורוד מאד, כאשר על פי התכנונים צפויים לקום בו  מרכז פיתוח של הענקית הטכנולוגית IBM, מנהלת הסייבר הממשלתית CERT ועוד. כבר עכשיו פועלות בהצלחה רבה בדרום מספר חברות.

"סייאקטיב", שפיתחה מערכת לצפייה ולמניעת תקיפות סייבר, אחראית לסטארטפ אפ הדרומי הראשון עת נרכשה על ידי PayPal. תאגיד EMC הבינלאומי, העוסק בתחום האחסון וניהול המידע,  היה החלוץ בגזרת ההייטק בדרום ומספק כיום שלל משרות בתחומים אלה. JVP חולשת על תחום הסייבר ומחפשת מומחים לסייבר, מפתחים ואנשי אבטחת מידע. חברת התוכנה רד תקשורת מחשבים מציעה משרות למהנדסי אלקטרוניקה, מנהלי מוצר, Front-End/Web Client developer ועוד.  

למה כדאי לעבוד באזור ההייטק של הדרום ובאר שבע?

עבודה בהייטק בדרום מאפשרת להיות חלק מזירה חדשה ומתפתחת מאד. זוהי סביבה צעירה ותוססת, שהאתגר בה גבוה מאשר באזורי הייטק קיימים אך כך גם תחושת הסיפוק העצמי של העובדים. החברות הדרומיות מצידן נמצאות בהליכי גיוס מאסיביים, עם צפי לכ-10,000 עובדים בעוד מספר שנים.

המשמעות של כך היא שאפשרויות התעסוקה באזור מגוונות וגדלות כל העת, כך שכל עובד הייטק יוכל למצוא את התפקיד ההולם אותו. בנוסף לכך, חלק מחברות ההייטק הדרומית מנסות למשוך אליהן עובדים בדמות הטבות משמעותיות: שכר אטרקטיבי (גם הודות ליוזמת סיוע של משרד הכלכלה המשתתף בשכר של עובדים במשכורות גבוהות באזורים מסוימים), סיוע בהעתקת אזור המגורים או רכב שיאפשר להתמודד עם פער המרחק שעשוי להיות קיים.

התפתחות אזורי התעשייה של באר שבע והדרום מהווה חדשות טובות למוחות המבריקים שבאזור הדרום, שכעת יודעים שהם לא צריכים להרחיק ממשפחותיהם על מנת למצוא משרות הייטק ראויות. מנגד, על רקע מצוקת הדיור במרכז והעובדה שבדרום המחירים שפויים הרבה יותר, גם העתקת המגורים לאזור זה היא אופציה אפשרית בהחלט. כמובן שעבור סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון מדובר באלטרנטיבה מצוינת להשיק קריירה בהייטק כבר בתקופת הלימודים.

תחבורה ומידע נוסף

אחד ההיבטים של פיתוח הנגב הוא הגדלת הנגישות שלו. בעקבות פיתוח תשתיות הכבישים של השנים האחרונות התקצרו זמני הנסיעה בין הדרום לבין החלקים האחרים של מדינת ישראל. אם מוסיפים לכך את העובדה שאזור הדרום נחשב לפקוק הרבה פחות מאשר המרכז וגוש דן, ולא כולל מצוקת חנייה גדולה מדי, מבינים מדוע ההגעה אליו הופכת לפשוטה עוד יותר.

עובדה נוספת היא שאזורי התעשייה של הדרום, ובראשם פארק התעשייה החדיש, נמצאים במרחק קצר מתחנת הרכבת של באר שבע צפון/אוניברסיטה. מכאן שהאזור הופך לנגיש גם באמצעות התחבורה הציבורית. אזור ההייטק של באר שבע בהמשך לכך נגיש מאד לסטודנטים מהאוניברסיטה הסמוכה, שיכולים להשתלב בזירת ההייטק כבר במהלך הלימודים.

אם התרגלתם לעשרות בתי עסק, מסעדות ובתי קפה באזורי ההייטק הבולטים של ישראל (למשל רמת החייל או הרצליה פיתוח), דעו לכם שנכון לעכשיו צפויה לכם אכזבה בבאר שבע. היצע העסקים ומקומות הבילוי באזורי ההייטק המובהקים הוא מצומצם, גם אם הצפי הוא לעלייה גם כאן. עם זאת, במרחק נסיעה שאינו ארוך מדי נמצאים קניונים ומסעדות, אשר באר שבע ידועה בהם ושמספקות מענה קולינרי מלא.

לסיכום, עבודה במשרות הייטק בבאר שבע והדרום מאפשרת להצטרף לאזור המסקרן ביותר במפת ההייטק של מדינת ישראל. כבר היום אזור ההייטק בבאר שבע והדרום הוא תוסס, כשהתחזית היא שבשנים הקרובות הפיתוח המאסיבי שלו יגדיל את היצע המשרות ומספר העובדים. החברות הצעירות, החזון לפיתוח האזור, תנאי ההעסקה המשופרים והנגישות ההולכת וגוברת הופכים את אזור ההייטק לקוסם עוד יותר – מה גם שגם הדרום כולו מתפתח והופך לאטרקטיבי יותר למגורים ולשהות.

יצירת קשר


support@sqlink.com ר"ג: 03-6111444, ירושלים: 03-6111480 03-7525777 סניף רמת גן: רחוב מנחם בגין 11, מגדל רוגובין-תדהר סניף ירושלים: עם ועולמו 3, גבעת שאול, קומה 2 מנחם בגין 11 , רמת גן , מגדל רוגובין – תדהר, מיקוד-52681
המאמץ עלינו!
שלח קו"ח ותתחיל לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי