בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.

וורקהולים? 16 סימנים שהגיע הזמן שתצאו לחופש

24/07/2022

אם אתם מכורים לעבודה שלכם, אתם לכאורה החלום של כל מנהל. ולמה לא בעצם? איזה מנהל איננו מעוניין בעובד שמכור לעבודה, כזה שעושה עוד ועוד שעות נוספות, זה שפותח את המשרד בבוקר ומכבה את האורות בלילה ושאפשר לסמוך על כך שהוא תמיד יתיייצב למשימות ובשיא המוטיבציה

כן, ככל שאתם יותר ויותר זמינים לעבודה (וכנראה שגם נהנים מזה), כך טוב יותר למנהלים שלכם, נכון? אז זהו, שלא... זה אולי נכון לטווח הקצר, אבל בטווח הארוך- לא ממש.


למעשה, וורקוהוליזם מוביל במוקדם או במאוחר לשחיקה והשחיקה מובילה לפגיעה בביצועים ולירידה בתפוקה. עבודה מאומצת לאורך זמן פוגעת לעיתים קרובות גם בשעות השינה, באכילה מסודרת וכפועל יוצא- בבריאות הפיזית וגם הנפשית.


אבל איך תדעו שהגיע הזמן לקחת לעצמכם לפחות מספר ימי חופשה ועדיף שזה יקרה בקרוב מאוד? ובכן, בואו נתחיל בזה שגם כשהכל טוב, כולם זקוקים לחופשה לפחות אחת למספר חודשים, אבל במצבים של שחיקה, לצאת לחופשה זו לא בחירה- זו חובה, בעיקר אם יש יותר ויותר גורמים שמציקים לכם ומתסכלים אתכם במהלך יום העבודה.


16 סימנים שהגיע הזמן לצאת לחופש


1. אתם קוראים במקרה הטוב רק 50% מכל המיילים שמגיעים אליכם.


2. בסוף היום אתם באפיסת כוחות ולא בא לכם על אינטראקציה חברתית משום סוג.


3. אתם מתפרצים על קולגה רק בגלל ששוב חימם דג במיקרו.


4. יש לכם בלילה סיוטים על עבודה.


5. שוב שלחתם מייל ליוסי הלא נכון. בפעם השלישית כבר השבוע!


6. מטלות שהייתם נהנים מהן עד לאחרונה, הן עכשיו משהו שאתם דוחים ודוחים ושוב דוחים.


7. ארוחת הצהריים הקבועה שלכם היא כוס קפה מול מסך המחשב.8. למעשה, גם כוס הקפה השביעית שלכם לאותו יום לא מצליחה לעורר אתכם או לחדד את הריכוז שלכם.


9. אתם עושים הרבה יותר טעויות מאשר אי פעם, גם במטלות פשוטות שכבר שנים אתם עושים על אוטומט.


10. אתם לא נרדמים בלילה, וכשכבר כן, לא ישנים טוב.


11. כבר אין לכם מוטיבציה לאימוני ספורט, למרות שתמיד אהבתם את זה.12. אתם רבים יותר עם בני הזוג שלכם וגם הילדים שלכם מקפיצים אתכם על כל שטות.


13. אתם מסתובים עם ההרגשה שבכל רגע מישהו עומד לגלות שאתם סתם מתחזים ושאתם בעצם הרבה פחות טובים מקצועית ממה שהוא חושב שאתם.


14. לא עמדתם ביעד חשוב וזה ממש לא טיפוסי לכם.


15. אתם מפנטזים על המחשבה להתפטר לפחות פעם אחת בשבוע.


16. אתם מתחילים להגיע לעבודה עם אוזניות ולא מסירים אותן מהאוזניים מ 9 בבוקר ועד שאתם יוצאים מהמשרד.


אם אחת או יותר מהסיטואציות הללו נשמעות לכם מאוד מוכרות, זה בדיוק הזמן לפתוח יומנים, לבדוק מתי הזמן הקרוב הנוח ביותר ואז לגשת למנהל/ת ולבקש לצאת לחופש. אגב, אתם אולי לא יודעים את זה, אבל לפעמים דווקא חסרונו של עובד מדגיש את חשיבותו יותר מאשר נוכחותו הקבועה... אז, שווה לבדוק את זה, לא?מחפשים עבודה בהייטק? שלחו לנו קו"ח >>

צרו איתנו קשר

כתבו לנו כאן

CreatedByTvuna
המאמץ עלינו!
שלחו קו"ח ותתחילו לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי