בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.

סקר בדק: מה גורם למפתחים להיות מאושרים בעבודה?

15/06/2022

סביר להניח שאם יש לכם 5 מכרים שהם מפתחים, לפחות 2 מהם שינו לאחרונה מקום עבודה. השפע של המשרות הפתוחות בשוק ההייטק מוביל רבים להרים את הראש מהמסך והמקלדת ולהתחיל לבדוק מה קורה מסביב

מה שמוביל לשאלה המתבקשת: למה הם עושים את זה? האם רק בגלל הנסיבות? כלומר- מצב השוק, כמות ההזדמנויות, הפניה היזומה של ההד-האנטרים וסיפורי ההצלחה ששומעים מחברים? או שאולי זה בגלל שמפתחים לא ממש מאושרים בעבודה ולכן מחפשים אחת אחרת?


זה בדיוק מה שניסה לבדוק סקר חדש של אתר Stack Overflow – האם מפתחים מאושרים בעבודה שלהם? ומה עושה את ההבדל בין מאושר בעבודה ללא מאושר? האם זה השכר, הגמישות, האתגר האינטלקטואלי או הכל יחד? בסקר השתתפו 350 מפתחים ועלו ממנו מספר מסקנות מאוד מעניינות...


רוב המפתחים מאושרים


הנה בשורה טובה, בטח אם אתם בתחילת הקריירה שלכם בפיתוח:

- 70% ממשתתפי הסקר אמרו שהם מאושרים בעבודה
- 15.3% אמרו שהם אדישים
- 14.4% אינם מאושרים


השכר אינו הפרמטר החשוב היחיד, אבל כן המוביל


כשמנסים להבין מה משפיע על רמת האושר של המפתחים מגלים שיש לא מעט משתנים שמשפיעים, אבל בראשם צועד השכר. 5 המשתנים המובילים שבזכותם מפתחים חשים אושר בעבודה הם:

- 60% - שכר
- 58% - איזון בית-עבודה
- 52% - גמישות
- 52% - פרודוקטיביות
- 49% אפשרויות קידום


עוד משתנים שמשפיעים על רמת האושר הם:

- 45% - היכולת לראות את האימפקט של עבודת הפיתוח
- 41% - המסוגלות לפתור בעיה- בדרך שלהם
- 37% - עצמאות בעבודה
- 36% - קשרים חברתיים במקום העבודה
- 29% - מנהל שמבין את העבודה


הגורם המפתיע לאומללות בעבודה


אי אפשר לדבר על אושר מבלי לדבר על המצב ההפוך- אומללות ותסכול בעבודה. אז מה הגורם העיקרי שיוביל לכך שמפתחים לא יהיו מאושרים בעבודה שלהם? 45% מהמפתחים אמרו שלא יהיו מאושרים אם ירגישו שאינם פרודוקטיביים. נסו להפריע למפתח בדיוק כשהוא מתרכז בעבודה או מנסה לפתור בעיה ותיווכחו בעצמכם.


ההיברידיות כאן כדי להישאר


מי שחשב שעבודה היברידית היא תוצר לוואי זמני של מגיפת הקורונה, כנראה שיופתע. בעוד שמפתחים הם יחסית לא מפונקים בכל הקשור לסביבת העבודה שלהם ומסתפקים בכסא משרדי (48%) בחדר שקט (64%), עם חלון (77%), אור טבעי בהיר (62%) ועציצים (59%), רצוי עם דלת שאפשר לסגור (46%), אז 45% ענו שמקום העבודה האידיאלי שלהם הוא... בבית.
לסיכום, רוב המפתחים הם בשורה התחתונה- מאושרים, מה שמוביל למסקנה שכנראה גם מי שטוב לו ושמח - מחפש עבודה, ועדיף כזו שהיא היברידית, שיש בה תחושה גבוהה של פרודוקטיביות וגם (הכי חשוב) שכר נאה בצידה.

רוצים להיות מאושרים בעבודה? שלחו לנו קו"ח >>

צרו איתנו קשר

כתבו לנו כאן

CreatedByTvuna
המאמץ עלינו!
שלחו קו"ח ותתחילו לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי