דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.

לא מחליף, מוסיף: המשרות הכי מבוקשות בתעשיית ה-AI

19/03/2023

הבינה המלאכותית היא ככל הנראה אחת התעשיות הצומחות בעולם ונהנית מתהודה עולמית גורפת. למרות העובדה שמדובר במשרות חדשות יחסית, הביקוש אליהן כבר גבוה ובעיקר מגוון. אלה המשרות הכי מבוקשות היום בתעשיית ה-AI.

הדוחות הכלכליים-טכנולוגיים שהופקו לפני כעשור לא היו קלים לקריאה. אמנם הם נכתבו ברהיטות, והציגו מסקנות ברורות ומנומקות, אבל אם כל מה שנכתב בהם היה נכון – המון משרות בהייטק היו מוחלפות בידי רכיבי בינה מלאכותית ומאות אלפי עובדים היו מוצאים עצמם מפוטרים.

במבט קדימה, הדיון בשאלה: האם ה-AI הוא ג'ובס קילר? עדיין רוחש וגועש, בין השאר בשל ChatGPT, המטאור התורן החדש שכובש את העולם, אלא שסף החרדה העולמי ירד מעט. למעשה, במקביל לחשש הגדול מאובדן של משרות אנושיות, התפרסמו מחקרים מעוררי תקווה המנבאים כי הבינה המלאכותית דווקא תגדיל את מספר המשרות הפתוחות בעשרות אחוזים.

ובכן, זה קרה. הבינה המלאכותית היא ככל הנראה אחת התעשיות הצומחות בעולם ונהנית מתהודה עולמית גורפת. למרות העובדה שמדובר במשרות חדשות יחסית, הביקוש אליהן כבר גבוה ובעיקר מגוון. אלה המשרות הכי מבוקשות היום בתעשיית ה-AI ומי שעדיין לא קפץ על העגלה – זה הזמן.

 

1. מהנדסי למידת מכונה (Machine learning engineer)

מהנדסי למידת מכונה חיים בין שני עולמות: הנדסת תוכנה ומדעי נתונים. תפקידם הוא לפתח ולטייב מודלים ואלגוריתמים שיהוו ליבת מערכות הבינה המלאכותית, באופן שיידעו לשאוב את המידע הנכון בזמן אמת מתוך מאגרי דאטה ענקיים. עליהם להיות מוכשרים במתמטיקה, לשלוט בשפות תכנות ויישומי ענן והיכרות טובה עם למידת מכונה.

 

2. מדען נתונים (Data scientist)

מדעני נתונים הם האחראים לאיסוף נתונים וניתוחם לצורך גיבוש תובנות עסקיות. באמצעות הבינה המלאכותית הם מחלצים נתונים ממאגרי ענק כדי לזהות מגמות ודפוסים התנהגותיים שעשויים להשפיע על הרגלי הרכישה של הלקוחות. עליהם להיות מוכשרים במחקר, סטטיסטיקה, להכיר את יישומי הענן ולשלוט בשפות תכנות כמו פייתון, SQL, ספארק ועוד.

 

3. פיתוח בינה עסקית (Develop business intelligence)

מפתחי בינה עסקית אחראים על עיבוד הנתונים, תכנון ויצירת מודלים לזיהוי מגמות עסקיות. בניגוד למדעני הנתונים, המפתחים לא עסוקים בכתיבת דוחות אלא ביצירת מודלים ומערכות מבוססות יישומי ענן. עליהם להיות מוכשרים במדעי המחשב, הנדסת תוכנה וידע מעשי במדע נתונים.  

 

4. מדען מחקר (Research scientist)

אחד התפקידים המבוקשים ביותר בתעשיית הבינה המלאכותית, אבל גם המורכבים ביותר. מדעני מחקר אחראים על עריכת המחקר וגיבוש התובנות המקדימות עליהן יתבססו מערכות ה-AI. עליהם להיות מומחים בדיסציפלינות המרכיבות את הבינה המלאכותית, לשלוט במתמטיקה ולמידת מכונה ולא פחות מדוקטורנטים במדעי המחשב.

 

5. אדריכל ביג דאטה (Big data architect)

אדריכלי ביג דאטה הם האחראים הישירים על ניהול הדאטה בארגון ותפקידם הוא לפתח סביבת עבודה ומערכת אקולוגית שיחברו בין מאגרי הנתונים לטכנולוגיות השונות. עליהם לשלוט במדע הנתונים בצורה אבסולוטית, להכיר את שפות התכנות ולהיות בעלי כישורים אנליטיים חזקים. לא בכדי מדובר בתפקיד בעל רמת שכר גבוהה בתעשיית הבינה המלאכותית.

 

6. מהנדס רובוטיקה (Robotics engineer)

לא מדובר במקצוע חדש, אבל עם השימוש הגובר בבוטים בשנים האחרונים – הוביל אותו לקדמת הבמה. מהנדסי רובוטיקה הם אלה שמתכנתים ובונים את הרובוטים מבוססי הבינה המלאכותית. עליהם להיות מומחים בהנדסת תוכנה ומדעי המחשב, לשלוט בלמידת מכונה ולשלוט ביישומי IOT.

לא צריך להציץ בלוח המשרות בלינקדאין כדי להבין שמדובר בתעשייה המשוועת לעובדים מנוסים ומיומנים. תאגידי הענק הבינלאומיים כמו אפל, יבמ, פייסבוק ודומיהם נחשבים למגייסים הגדולים של אנשי
AI, אבל לא ארגונים בעלי זיקה טכנולוגית נמצאים על המגרש. חברות בריאות, מזון, קמעונאות וביטוח נחשבות אף הן לשחקניות גיוס גדולות.

התנאים הטובים, השכר הגבוה, רמת העניין הגבוהה, העיסוק בחדשנות – כל אלה מושכים עוד ועוד עובדים לתעשיית ה-
AI. ואולם, חשוב לזכור שמדובר בתעשייה שמתעדכנת כל הזמן וחשוב להישאר בכשירות גבוהה ובעיקר למידה מתמדת. בנוסף, הבינה המלאכותית נמצאת תחת רגולציה בעיקר בשל השפעותיה החברתיות, התרבותיות והכלכליות. אין רגע משעמם, כבר אמרנו?

 

לכל המשרות בתחום >>

צרו איתנו קשר

כתבו לנו כאן

כל השדות המסומנים ב* הם שדות חובה


CreatedByTvuna
המאמץ עלינו!
שלחו קו"ח ותתחילו לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי