בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.

8 טיפוסים שלא תרצו לפגוש בשום ישיבה (ושבטוח תפגשו)

07/11/2021

כמו סושי וכוסברה, כך גם בנוגע לישיבות. יש עובדים שאוהבים את זה ויש את אלו שפשוט שונאים.

כך או כך, כנראה שבין אם אתם אוהבים או שלא, תבלו חלק כלשהו משעות העבודה שלכם בישיבות: ישיבות פיזיות, זום, ישיבות קבוצתיות, אחד על אחד או עם לקוחות, ישיבות עם כיבוד או רחמנא לצלן- בלי... ובישיבות האלה תיתקלו במגוון טיפוסים, רובם יגרמו לכם לגלגל עיניים ולהיאנח קשות.


הנה 8 טיפוסי עובדים שממש לא תרצו לפגוש בישיבה הבאה שתוזמנו אליה, אך למרבה הצער- כנראה שבהחלט תפגשו...:

 

1. זה שתמיד מאחר

 

לא משנה לאיזה יום או שעה מתוכננת הישיבה, הטיפוס הזה תמיד יגיע באיחור לא אופנתי בכלל. הוא ישלוף תירוץ מצוץ מהשרוול כדי להסביר מה קרה ובגללו כל ישיבה תתארך בלפחות רבע שעה, למה? כי בגלל הוד רוממותו הישיבה תיעצר ומישהו יצטרך להשלים לו את כל מה שקרה עד שהואיל בטובו להגיע.

 

איך תתמודדו איתו? יש כמה דרכים - תוכלו לשלוח לו זימון נפרד לישיבה עם שעה מוקדמת יותר, תוכלו להמשיך בישיבה מבלי לעדכן אותו מה פספס או שפשוט תנעלו את חדר הישיבות מבפנים כדי שילמד לקח ובפעם הבאה יגיע בזמן.

 

2. הסוטה מהנושא

 

זה טיפוס שפשוט אוהב לדבר ובישיבות איתו תדברו על הכל! חוץ מהנושא שלשמו התכנסתם, מה שיוביל כמובן לצורך לתאם ישיבת המשך...

 

איך תתמודדו איתו? וודאו שלכל ישיבה יש אג'נדה ברורה שנקבעה מראש וגם זמן מוקצב. אם אין ברירה מנו עובד שתפקידו יהיה לעקוב אחר הזמן ולהכריז בקול בכל פעם שחורגים מהאג'נדה.

 

3. היושב המתמיד

 

אתם בטוח מכירים אותו, הוא מאלה שמתים על ישיבות וכל מייל שיכול היה להסתכם ב- 3 שורות הופך אצלו לסיבה לישיבה, ולרוב הישיבות שהוא יוזם אין באמת תכלית או מטרה.

 

איך תתמודדו איתו? כן, זה דורש מודעות גבוהה, זריזות תגובה ויכולת לעשות מחטף מתחת לאף: זיהיתם סיטואציה שבה הוא עומד לשלוח זימון? גשו לשולחן שלו או הרימו טלפון וסגרו את העניין על המקום כדי שהרעיון לתאם ישיבה יתפוגג כלעומת שכמעט צץ.

 

4. החופר

 

לא חשבתם שנשכח ממנו נכון? הרי איך אפשר? זהו טיפוס שיודע המון, חוץ מדבר אחד- איך להעביר מסר ברור וישר ולעיניין... ברגע שהוא מתחיל לדבר הוא ממשיך וממשיך ולא יודע לסיים. בינתיים אלו שסביבו מחליפים ביניהם מבטים, מתעסקים בטלפון הנייד, משוחחים או פשוט נרדמים משעמום, אבל הוא בשלו ממשיך לדבר ולא שם לב...

 

איך תתמודדו איתו? בדיוק כמו שתתמודדו עם הסוטה מהנושא: עקבו אחר הזמן ואם אין ברירה עצרו אותו וסכמו עבורו את כל מה שאמר במשפט אחד (שזה מה שזה היה אמור לקחת מלכתחילה).

 

חושבים שאתם יכולים להתמודד עם אחד מהטיפוסים? שלחו קו"ח וגלו >>

 

5. הסקפטי

 

זה הטיפוס שנכנה בשם החיבה "פרקליטו של השטן" כי הוא תמיד ימצא חיסרון בכל פיתרון ויפסול רעיונות, אך לעולם לא יעלה אחד משל עצמו וכל משפט שלו תמיד יתחיל ב"כן, אבל...".
אם יש טיפוס כזה בישיבה, היו בטוחים שדי מהר כל שאר המשתתפים פשוט ישתתקו מהחשש שהוא יפסול גם את הרעיון או הפתרון שלהם, אז בשביל מה לטרוח בכלל.

 

איך תתמודדו איתו? בהזמנה לישיבה בקשו מהמשתתפים להגיע מוכנים מראש עם שני רעיונות/פתרונות אפשריים. זה יחייב גם אותו להתאמץ ולמצוא פתרון ולא רק לשלול.

 

 

מעונינים לרענן? >> לוח דרושים הייטק
רוצים לדעת כמה אתם שווים? >> טבלאות שכר הייטק
מפתח תוכנה? כל המשרות החדשות במקום אחד >>

 

6. זה שיודע הכל

 

לכאורה אתם אמורים לשמוח שהטיפוס הזה נמצא בישיבה כי הוא מגיע אליה מוכן אחרי שחקר את העניין מכל הכיוונים. אז מה הבעיה, אתם שואלים? עכשיו הוא בטוח שהוא יודע הכל והכי טוב, מה שהופך את כל שאר המשתתפים בישיבה לדי... מיותרים.

 

איך תתמודדו? כמו שתתמודדו עם הסקפטי, בקשו מכולם להתכונן לישיבה ולהעלות רעיונות, והבהירו מראש שכולם יצטרכו להשתתף.

 

7. פרח הקיר

 

טוב, פרח זו לא המילה הכי מתאימה פה, יותר... פסל. זה הטיפוס שאמנם נמצא בגופו בישיבה, אבל אף פעם אינו משתתף. למען האמת, אם היה יכול להתכווץ קטן קטן כדי שהכסא יבלע אותו, הוא היה עושה זאת. כששואלים שאלה, הוא מתאמץ שלא לייצר שום קשר עין עם אף אחד, כדי שלא ישימו לב בטעות שגם הוא שם. אז נכון שנזק ישיר הוא לא באמת עושה, אבל לפעמים פאסיביות בתוך קבוצה של אנשים זה עניין מדבק.

 

איך תתמודדו עם הפסל האנושי? פשוט הכינו אותו מראש לכך שתפנו אליו בישיבה ותרצו לשמוע את דעתו. הוא יבין שאין לו ברירה והוא חייב לדבר.

 

8. הגסטרונום

 

זהו טיפוס שתמיד רעב, שעבורו ישיבה היא סיבה למסיבה ושמצפה שתמיד יהיה שם משהו לכרסם. במקרים מסויימים הוא גם יביא את ארוחת הצהריים הריחנית שלו לתוך הישיבה כי לא הספיק לאכול לפני.

 

איך תתמודדו? אם ריחות של אוכל וצקצוקי שיניים הם לא כוס התה שלכם, קבעו את הישיבה איתו לשעה שלא קרובה בשום אופן לשעת ארוחת הצהריים.

 

למעשה, מגוון הטיפוסים המשונים שתיתקלו בהם בישיבות הוא אינסופי: הפסימיסט הנצחי, זה שקוטע אחרים ולא נותן להם להשלים משפט, המלקק לבוס, הנושם בכבדות, המאותגר טכנולוגית, זה שאף פעם לא מוכן והנעלב בקלות. בכולם בטח שכבר נתקלתם ואם עדיין לא- אז, חכו, חכו...!

 

 

תחומים מובילים:

 

פיתוח תוכנה
פיתוח WEB
בודקי תוכנה
DEVOPS

 

מידע נוסף:


מעונינים לרענן? >> לוח דרושים הייטק
רוצים לדעת כמה אתם שווים? >> טבלאות שכר הייטק
מפתח תוכנה? כל המשרות החדשות במקום אחד >>

צרו איתנו קשר

כתבו לנו כאן

CreatedByTvuna
המאמץ עלינו!
שלח קו"ח ותתחיל לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי