בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.
העלו קובץ קורות חיים:
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בסטארטאפים שמפתחים את העתיד

יוצאים לדרך: גם חסרי ניסיון יכולים למצוא עבודה

יום ראשון 07 יוני 2015

נראה כי הכול כבר נאמר על הצרה הצרורה הזו - היעדר ניסיון תעסוקתי (בכלל) ובעולם ההיי-טק (בפרט). בוגרי מסלולי לימוד יוקרתיים, אשר במשך שנים מלצרו עצמם לדעת והגישו תרגילים מסובכים רק כדי לקבל תואר ולהתברג בחברת היי-טק כזו או אחרת, מוצאים עצמם שוב ושוב מול מודעות הדורשות ניסיון שאין להם. פשוט אין. חודשים ארוכים של שיטוטים, ניסיונות שכנוע, היענות להצעות עבודה מבזות... סיפור מוכר ומייאש.

אז מה עושים? איך צוברים ניסיון? איך יוצאים ממעגל הקסמים המתיש הזה?

הכירו במציאות – ראשית, חשוב להיות מודעים למצבכם. נכון, העברתם שלוש שנים בממר"ם, בחבר'ה קוראים לכם ביל גייטס, אם המחשב נתקע למישהו מהמשפחה הוא קורא לכם והמבחנים באוניברסיטה עברו לכם בקלות – ועדיין, אין מה לעשות, אלו החיים. בתוך ים המועמדים האטרקטיביים, שכבר ראו הכול ויודעים לדבר בכל שפות התכנות ללא מבטא, היעדר הניסיון שלכם בולט ומטריד. יהיו כמובן מעסיקים המוכנים להמר על טאלנט שמעולם לא היה בשטח, אך אל תשלו את עצמכם: ככל הנראה המשכורת שלכם לא תהיה כמו בפנטזיות.

הבליטו את היתרונות הגלומים בבתוליות שלכם- אמנם השוק בררן ומעדיף את הוותיקים והמנוסים, אך הוא גם נזהר מזקני השבט - השחוקים, אלו שכבר ראו הכול והתעייפו, אלו שאי-אפשר לומר להם שום דבר בלי לשמוע: "אני כבר יודע!". מנפו את היתרון שיש לכם - את הערנות, הרעננות והסקרנות. הדגישו בקורות החיים את הרעב שלכם ללמוד, להקשיב, להתנסות, לקבל קצת פחות – אך לקבל הזדמנות. הדגישו את מוסד הלימודים, קורסים נבחרים, פרויקטים שסיימתם וזכו לשבחים. אל תמעיטו בערככם - יש מקום גם עבורכם.

 

הגדירו מחדש את המושג 'ניסיון' - האם הקמת מועדון ללימוד שפת תכנות בפריפריה נחשבת לצבירת ניסיון? האם פיתוח אפליקציה לבן דוד מוגדר כוותק מקצועי? האם ניהול עובדים בחברת סלולר יכול לסייע? הכול תלוי באופן שבו אתם רואים את הדברים ומעבירים אותם הלאה. דווקא עולם ההיי-טק, המעריך חדשנות ויצירתיות, ידע להעריך פעולות שאינן קשורות קשר הדוק לתחומי עשייה ספציפיים.

 

מישהו כבר חשב על זה קודם - למזלכם אתם לא לבד. כיום יש חברות השמה המציעות מאגר מרשים של משרות המיועדות לחסרי ניסיון, ושווה לחפש אותן. מעבר לזה, יש קבוצות פייסבוק לחסרי ניסיון, וכמובן חברים נוספים הנמצאים במצבכם – היעזרו בהם. ובכלל, אל תתביישו לבקש עזרה מחברים, בעיקר כאלו העובדים בחברות היי-טק או בחברות גיוס והשמה – לפעמים הם מקור המידע הטוב ביותר למציאת העבודה 'האמיתית' הראשונה שלכם. בהצלחה! 

יצירת קשר


support@sqlink.com ר"ג: 03-6111444, ירושלים: 03-6111480 03-7525777 סניף רמת גן: רחוב מנחם בגין 11, מגדל רוגובין-תדהר סניף ירושלים: עם ועולמו 3, גבעת שאול, קומה 2 מנחם בגין 11 , רמת גן , מגדל רוגובין – תדהר, תא דואר: 20, מיקוד: 52681
המאמץ עלינו!
שלח קו"ח ותתחיל לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי