בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.
העלו קובץ קורות חיים:
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בסטארטאפים שמפתחים את העתיד

הרבה יותר מאשר סטארטאפ ניישן: ככה ישראל כובשת את לינקדין

יום שלישי 13 אוקטובר 2020

את זה שישראל מוכרת בכל העולם כ- "סטארטאפ ניישן" אנחנו כבר יודעים, אבל עכשיו מסתבר על פי הדו"ח המרתק שהתפרסם לא מזמן שישראל כובשת לאט אבל בטוח גם את לינקדין. הדו"ח של לינקדין ישראל מתבסס על נתוני הרבעון השני של שנת 2020 ומלמד אותנו מספר עובדות מעניינות מאוד, בין היתר שיש לנו ברשת נציגות מרשימה, גם בהשוואה למדינות אחרות הרבה יותר גדולות.

אז מה לינקדין יודעת עלינו, הישראלים? עד כמה אנחנו פעילים ברשת? אילו מקצועות יותר ואילו פחות? איזה חברות במגמת צמיחה בולטת? יצאנו לבדוק וחזרנו עם דיווחים ומסקנות סופר מעניינות.

ישראל בלינקדין במספרים:

- יותר ממיליון ישראלים פעילים בלינקדין באופן שוטף.
- בלינקדין רשומות 39,000 חברות ישראליות.
- 13000 מוסדות להשכלה גבוהה, מכללות ובתי ספר.


הכישורים שיש בהם את הצמיחה המהירה ביותר בישראל:

הנתון הזה משקף את הכישורים המופיעים הכי הרבה פעמים בפרופילים של ישראלים בלינקדין ונגזרים מהם גם הכישורים שהתווספו ב 2020 בכמות הגדולה והמהירה ביותר.
הנה ארבעת המובילים, שימו לב גם לשפת פיתוח המובילה:
1. Git
2. Python
3. Node.js
4. Machine Learning


הפערים בין הניסיון הנדרש בשוק לבין היצע המועמדים הקיים:

בכל העולם מדברים רבות על בעיית ה- Skills Gap. הכוונה לפער שבין הכישורים הנדרשים בשוק מול כמות העובדים בעלי הכישורים האלה. לינקדין בדקה את הנושא במשך שנה בין החודשים מאי 2019 למאי 2020 ומצאה כי התחום שבו הפער הזה גדול ביותר הוא תחום הפיתוח. אלה הכישורים שבהם קיים הפער הגדול ביותר:
1. Python
2. Java
3. C++
4. C
5. Linux

לאלו שמתלבטים כרגע בנוגע למה ללמוד ובמה להתמחות מבחינה מקצועית כדאי לקחת בחשבון את המידע הזה.


התפקידים הכי צומחים:

בכל הקשור לגיוס עובדים לינקדאין בחנה מהם התפקידים המובילים בישראל מבחינת העלייה ברמת ביקוש. אלו 5 התפקידים שהתמקמו בראש הרשימה, על פי סדר יורד:
1. Data Engineer
2. Back End Developer
3. Data Scientist
4. Product Designer
5. Quality Engineer

בולטים הם תפקידי הדאטה, שתופסים את המקומות הראשון והשלישי. עוד יש לציין את המקצועות שבעליהם זכו לקבל הכי הרבה הודעות inmail בלינקדין: בראש הרשימה הזו ממוקמים מפתחי ה- Big Data ואחריהם במקום השני מהנדסי ה Devops.


הענף בעל הנוכחות הגבוהה ביותר:

באופן מפתיע, או שלא, ענף התוכנה וה- IT צועד בראש הרשימה. למעלה מ 18% מבעלי הפרופילים הישראלים בלינקדין עוסקים בתפקידים האלה. נתון מעניין הוא שמדובר בכמעט פי 2 בהשוואה לקולגות האירופאים שלהם. אחריו ממוקמים בסדר יורד ענפי היצור, מטה, בריאות וחינוך. צריך לציין לטובה גם את ענף החומרה והתקשורת שגם בו יש לישראל נציגות כפולה בהשוואה לקולגות האירופאים.


המקצועות והתפקידים בעלי הנוכחות הגבוהה ביותר:

בפילוח על פי מקצועות מסתבר כי מנהלי הפיתוח העסקי מובילים את רשימת המקצועות גם ביחס לישראל וגם בהשוואה לאירופה ובמקום השני- המהנדסים. לעומת זאת, כשמסדרים את הרשימה על פי תפקידים, במקום הראשון ניצבים בעלי החברות, במקום השני- מהנדסי התוכנה בשלישי- המנכ"לים. בשלושת התפקידים הללו הנוכחות הישראלית עולה על זו של כל אירופה. שאפו!


החברות הצומחות ביותר:

החברות שצמחו הכי הרבה בשנה האחרונה מבחינת כמות עובדים, שבחלקן גם נרשמו גיוסי הון מרשימים הן:

1. Nvidia- שהשלימה החודש רכישת ענק של חברת השבבים Arm ב 40 מיליארד והפכה לענקית השבבים הגדולה בעולם.

2. Zoominfo עם הנפקה של קרוב למילארד דולר.

3. Monday.com שעלתה ב 40% בשווי שלה ל 2.7 מיליארד (בעיקר בזכות משבר הקורונה והמעבר לעבודה מרחוק).

4. Moon active– חברת המשחקים הישראלית שגייסה 120 מליון דולר.

5. Lemonade שהנפיקה וגייסה קרוב ל 286 מליון דולר.


מה חשוב לעובדים כשהם שוקלים להחליף מקום עבודה:

בשנת 2018 לינקדין ערכה סקר שהשתתפו בו למעלה מ 500,000 עובדים מרחבי העולם. הסקר בדק מה הכי חשוב לעובדים כשהם שוקלים מקום עבודה חדש. בין המשתתפים היו גם 2119 ישראלים. אז מה הכי חשוב לישראלים בבחירת מקום עבודה חדש? הכי חשוב להם האתגר בעבודה. ומה הכי פחות חשוב? הגיוון של העובדים בחברה (Diversity).


באילו חודשים הישראלים שולחים הכי הרבה קורות חיים:

ייתכן שהאביב דוחף לצורך בשינוי ואולי זה דווקא החשש מהירידה הצפויה בפעילות בחודשי הקיץ והחגים (יולי-ספטמבר), כך או כך, הישראלים מעלים הילוך בחודשים מאי ויוני ושולחים הכי הרבה קורות חיים.

מתי הישראלים מחליפים עבודות:

לינקדין מזהה שני פיקים במהלך השנה שבהם הישראלים נוטים להחליף מקומות עבודה: בספטמבר ובינואר. בשנים שבין 2016-2019 פי 2 עובדים ישראלים החליפו מקום עבודה בהשוואה לאפריל, למשל. כל זה כמובן תקף לשנים נטולות קורונה.קצב החלפת עבודות:

הישראלים מחליפים מקום עבודה בממוצע כל 3.2 שנים, יותר מהקולגות שלהם באירופה (בהייטק בממוצע כל שנתיים).


כישורים בולטים על פי חלוקה לדורות:

יש לא מעט מאמרים על פערי הדורות שבין דור ה- X, Y, Z וכיצד הם באים לידי ביטוי בעבודה. לפי המחקר אכן רואים הבדלים בכישורים. למשל, דור ה- Z מתאפיינים יותר בכישורים דיגיטליים ובטכנולוגיה מתקדמת, ולעומתם, הדורות הקודמים (X, Y) בולטים יותר בכישורים כמו ניהול ומנהיגות.


לסיכום, לינקדין מזהה בבירור מגמות שחשוב להיות ערים להן באופן כללי ועוד יותר בתקופה הנוכחית שבה שוק העבודה כל כך עדין. חשוב שכל עובד הייטק יהיה באופן קבוע עם היד על הדופק, יתעדכן במגמות הללו בדרישות השוק ובמשרות פתוחות.

**המידע לעיל הינו מתוך נתוני המחקר של לינקדין על הפעילות הישראלית ברשת בשנת 2020.

 

יצירת קשר


support@sqlink.com ר"ג: 03-6111444, ירושלים: 03-6111480 03-7525777 סניף רמת גן: רחוב מנחם בגין 11, מגדל רוגובין-תדהר סניף ירושלים: עם ועולמו 3, גבעת שאול, קומה 2 מנחם בגין 11 , רמת גן , מגדל רוגובין – תדהר, תא דואר: 20, מיקוד: 52681
המאמץ עלינו!
שלח קו"ח ותתחיל לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו בפורמט תקין (doc, docx, pdf,) או גדול מדי