בלוגים

מחפשים את השלב הבא בקריירה?
שלחו קורות חיים, אנחנו נדאג לכל השאר.
העלה קובץ קורות חיים:
נא לבחור קובץ
קובץ אינו תקין או גדול מדי
צרף פרופיל LinkedIn
ואנו נחבר אותך למשרות חמות בסטארטאפים שמפתחים את העתיד

איך להפוך מעצמאי לשכיר ולהישאר בחיים

יום ראשון 12 יולי 2015

חלומם של שכירים רבים הוא להיות עצמאים. בדמיונם מצטיירת העצמאות כפתרון המיוחל לכל בעיותיהם. היכולת לקבוע את לוחות הזמנים, חוסר התלות ברצונות הבוס והאפשרות להרוויח יותר מהממוצע – כל אלו מעוררים בהם התרגשות רבה. 

בפועל, היציאה לעצמאות יכולה לגרור בעקבותיה לא מעט קשיים: הצורך להחליט בכל יום מחדש לאן להפנות את המאמצים ובמה להשקיע את הזמן, העול שברדיפה אחרי לקוחות חדשים, המחשבות הבלתי-פוסקות על העסק ושלל היבטים נוספים גורמים לעצמאים רבים ללכת בכיוון ההפוך ולחזור למעגל העבודה – ואז מתחילים הקשיים האמיתיים...

 

במיוחד בשבילכם - אתם שחזרתם למעגל העבודה - כמה נקודות למחשבה שיעזרו לכם להתמודד טוב יותר עם המציאות החדשה:

 

הגדירו מחדש את המונח חופש – אנשים רבים יצאו לעצמאות כדי להיות חופשיים מהגחמות של הבוס – אבל כאמור, חלקם גילו שהחופש דווקא הלך והתרחק מהם. אז אם חזרתם מסיבה כזו או אחרת להיות שכירים, אל תתבאסו מאובדן החופש - שכנעו את עצמכם שזה החופש האמיתי: בלי לקוחות מציקים, בלי מחשבות על 'מהיכן יבואו לקוחות' ובלי בעיות ודילמות בלתי פוסקות.

 

הבוס הוא הלקוח – שוב, שכנעו את עצמכם (מה לעשות, הכול בראש...) שאתם נותנים שירות. אתם כאן לא כדי לקטר על הבוס ועל העבודה – אלא כדי לתת לו שירות, לעשות את המיטב ולהשיג עוד לקוח מרוצה. כשמסתכלים על זה בצורה הזו, התסכול פוחת והמוטיבציה עולה.

 

שימו את האגו בצד – נכון, היה לכם עסק, קיבלתם החלטות הרות גורל, אולי אפילו הרווחתם טוב (ללא התיווך של המעסיק שלכם) - אבל זה היה פעם. כאן אתם בסטטוס אחר, כפופים למנהל שלכם, ועליכם להשלים עם העובדה שאתם שכירים ולא בעלי עסק. רק כך, חברים, תצליחו לשרוד בעבודה בלי מרירות ותסכול.

 

מנפו את היכולות שלכם – כשהייתם 'בחוץ' רכשתם כישורים חדשים. בין אם מדובר ביכולת ניהול מו"מ, בין אם בעבודה מול לקוחות ובין אם בקבלת החלטות – אל תזנחו את מה שלמדתם. רתמו את יכולותיכם לטובת הארגון, מנפו את הכישורים החדשים – והרווח שלכם יהיה כפול: גם תרגישו טוב יותר עם עצמכם וגם תצברו נקודות זכות אצל המעסיק.

 

חשבו על המעסיק - מעסיקים רבים חוששים להעסיק עובדים שבעברם היו עצמאים. הסיבות לחששות אלו מובנות: מעל הכול הם חוששים שאתם 'גדולים עליהם', שתתקשו להיות כפופים לסמכות ושתתקשו לעבוד בלוחות זמנים שלא אתם גיבשתם. כמו כן קיים החשש שהמעבר שלכם מעצמאות לשכירות מצביע על כך שאינכם מוצלחים בתחומכם ולכן נכשלתם בעצמאות.

 

והפיגו את חששותיו - נסו להפיג את חששותיו של המעסיק: בקשו לשוחח עמו, הסבירו לו בכנות מדוע חזרתם למעגל העבודה (ואגב, כישלון עסקי יכול לקרות לכולם, גם לטובים ביותר), ספרו על יכולותיכם וניסיונכם, אמרו לו שאתם מודעים למצב המורכב והבטיחו לו שאתם מתכוונים להקפיד עוד יותר על משמעת וקבלת מרות.

 

זכרו שהמעז מנצח – הדבר הכי חשוב הוא לא לפחד להעז ולפעול. חזרתם למעגל העבודה? אל תחשבו על 'מה יגידו', אל תחששו מהמשוכות ומהאתגרים – פעלו במלוא המרץ כדי להצליח. השקיעו בתפקיד החדש והוכיחו לכולם ולעצמכם שזה שאתם פה זה רווח נקי לכולם. בהצלחה!

 

יצירת קשר


support@sqlink.com ר"ג: 03-6111444, ירושלים: 03-6111480 03-7525777 סניף רמת גן: רחוב מנחם בגין 11, מגדל רוגובין-תדהר סניף ירושלים: עם ועולמו 3, גבעת שאול, קומה 2 מנחם בגין 11 , רמת גן , מגדל רוגובין – תדהר, תא דואר: 20, מיקוד: 52681
המאמץ עלינו!
שלח קו"ח ותתחיל לקבל הצעות עבודה בדיסקרטיות
בחר קובץ קו"ח
נא לבחור קובץ
קובץ אינו תקין או גדול מדי